Identyfikacja wizualna festiwalu

W Teatrze Powszechnym w Łodzi od 1994 roku odbywa się Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych w Polsce. Już sama nazwa to dwa kontrastujące ze sobą przeciwieństwa, więc logiczne jest zaprojektowanie logo festiwalu, które opiera się na figurze dwuznacznej. Symbolem, który od dawna jasno kojarzy się z teatrem jest rysunek przedstawiający dwie maski – tragiczną i komiczną.

Sygnet przedstawia dwa profile o kontrastowych wyrazach twarzy, jedna w przestrzeni pozytywnej, druga w negatywnej. Czarny profil po lewej jest nieprzyjemny i krzyczy, natomiast ten po prawej jest uśmiechnięty i przyjazny.

Identyfikacja wizualna festiwalu

Rozpoznawalnym elementem identyfikacji wizualnej jest trójkąt w dolnym rogu, który może występować w wersji prawostronnej, lewostronnej i w kontrze. Warto zwrócić uwagę na mały trójkąt na środku papieru firmowego po lewej stronie. Jest to funkcjonalny element ozdoby. Służy jako celownik dla dziurkacza papieru. Również w bilecie czarny trójkąt w prawym dolnym rogu, pełni ważną funkcję, nie tylko ozdobną. Kontroler odrywa go podczas wejścia na spektakl.

Rozkładana ulotka z programem festiwalu

Ulotka zawiera podstawowe informacje na temat festiwalu, a najważniejszą z nich jest program festiwalu. Składa się na cztery części. Są 3 poziomy jej rozłożenia. Poziom pierwszy to ulotka w pełni złożona, występuje wtedy efekt lustrzanego odbicia logo jak na wizytówce i bilecie.

Projekt strony internetowej festiwalu

Strona składa się z logo festiwalu, menu oraz zielonego ozdobnika i charakterystycznego czarnego trójkąta w prawym dolnym rogu. Trójkąt zawsze znajduje się w rogu, niezależnie od stopnia przewinięcia strony w górę lub w dół. Menu znajduje się pod logo, a treść wyświetla się pod ozdobnikiem, który uzupełnia na dole zielony pasek zamykający treść. Przyciski menu są w kolorze jasnozielonym, informuje to o możliwości kliknięcia. Po najechaniu kursorem kolor zmienia się w pełną zieleń. Po kliknięciu również. Dzięki temu wiemy gdzie jesteśmy. Menu może się rozwinąć do drugiego poziomu podstrony.

Projekty plakatów

Zdjęcia udostępnione przez organizatorów Festiwalu na potrzeby projektu.

Pin It on Pinterest